Siatkarzy szkolimy jak żaden klub w Europie. Budujemy potęgę!

Aby siatkówka była coraz bardziej atrakcyjna, wymaga wielu ciekawych programów i innowacyjnego podejścia. Takie właśnie mają polscy szkoleniowcy, którzy zajmują się tym w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Czy zbudujemy potęgę?

Talent to nie wszystko

Wrodzone umiejętności czy predyspozycje to jedno, ale ciężka, codzienna praca to coś, bez czego nawet największy talent się zmarnuje. Abyśmy mogli świętować i zbierać najwyższe laury w siatkówce, musimy zacząć od podstaw, czyli od szkolenia młodzieży. Ma tego świadomość również Krzysztof Felczak, dyrektor pionu szkolenia PZPS.

Co więcej, do całej spawy podchodzą holistycznie słusznie wychodząc z założenia, że nie wszyscy którzy dzisiaj trenują siatkówkę, pozostaną przy niej całe życie. Inne dyscypliny bywają równie pociągające. Ale warto zaszczepić w młodych ludziach ogólnie radość z wykonywanych ćwiczeń i treningów. Dla ich własnego zdrowia i jak najlepszego samopoczucia.

Zobacz również: Czy stara gwardia siatkarzy udźwignie presję?

Siatkówka łączy pokolenia

To cykl spotkań międzypokoleniowych, organizowanych przez Fundacja Polska Siatkówka. Przychodzą na nie całe rodziny, a nadrzędnym celem jaki temu przyświeca, to zachęcenie do aktywności oraz możliwość poznania największych siatkarskich gwiazd i nie tylko.

Więcej informacji sportowych znajdziesz na portalu dailysport.pl