Trener siatkarzy wybrał zawodników. Wraca stara gwardia!

Dwa dni temu, trener polskiej reprezentacji siatkarzy ogłosił, kto będzie grał w najbliższych zmaganiach w Lidze Narodów. Jest zaskoczenie!

Nowy szkoleniowiec

Kiedy odchodził Vital Heynen, wielu zastanawiało się, kto poprowadzi dalej polską reprezentację. Padało wiele nazwisk, a dziennikarze nie ustawali w spekulacjach. Dzisiaj już wiemy, że jest nim Serb, Nikola Grbić.

Zobacz również: Vital Heynen rezygnuje. Co z polską reprezentacją?

Mimo że rozpoczęcie pracy wiązało się ze wcześniejszym poznaniem całej kadry, to właśnie pierwszy tydzień rozgrywek w Lidze Narodów był największym sprawdzianem. I jak widać, trener naszych siatkarzy musiał odrobić sporą pracę domową. Nie bał się eksperymentować oraz wpuścić na parkiet zawodników, którzy rzadko grali w pierwszym składzie.

Stara gwardia wraca

Po etapach testów, trener wraca do starych liderów. Dlatego też w meczach naszej reprezentacji zobaczymy Kamila Semeniuka, Łukasza Kaczmarka, Marcina Janusza, Aleksandra Śliwka, Mateusza Bieńka, Grzegorza Łamacza czy Bartosza Kurka. Nie będzie za to Karola Butryna, Rafała Szymury, Macieja Muzaja i Kamila Szymury. Oni z kolei grali w pierwszej fazie rozgrywek Ligi Narodów.

Kiedy pierwsze mecze?
Druga tura rozgrywek w siatkarskiej Lidze Narodów rozpoczyna się 22 czerwca. Pierwszy mecz będzie niezłą przeprawą, bo Polska zmierzy się z Brazylią. Potem zobaczymy jeszcze mecze z Kanadą, Australią oraz Stanami Zjednoczonymi.

Szukasz więcej informacji ze świata sportu? Zobacz portal sportfanatic.pl