Robert Lewandowski świetnie wkomponował się w zespół FC Barcelony

Transfer Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium do FC Barcelony niewątpliwie był jednym z najgłośniejszych transferów tego roku. Polak przeszedł do hiszpańskiej drużyny podczas letniego okienka transferowego. Opinie ekspertów i kibiców na temat tego transferu były podzielone. Część osób twierdziła, że Lewandowski nie poradzi sobie w La Liga. Oczywiście Polak jak na najlepszego napastnika świata przystało, również i w Hiszpanii jest on prawdziwym łowcą bramek.

Nowa gwiazda FC Barcelony

Robert Lewandowski podczas okresu przygotowawczego FC Barcelony, które odbywało się w USA, nie zdobył żadnej bramki. O występach Lewandowskiego na amerykańskim tournee więcej znajdziemy na stronie https://www.futbolonline.pl/. Z tego względu wiele osób sądziło, że Polak nie będzie już tak skuteczny jak wcześniej. Jednak Robert Lewandowski bardzo szybko zamknął usta krytykom i sceptykom. Już w meczu o Puchar Gampera reprezentant Polski zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty.

W następnych spotkaniach Robert Lewandowski ponownie potwierdził swoją klasę. Zdobywał on bramki zarówno w meczach ligowych rozgrywek La Liga, jak i w spotkaniach Ligi Mistrzów. Polak zdobył już nawet swój pierwszy hat-trick w barwach Katalończyków, kiedy to zdobył trzy bramki w meczu domowym na Camp Nou przeciwko Viktorii Pilzno.

Jak eksperci i kibice teraz oceniają reprezentanta Polski w barwach FC Barcelony?

Początek Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie oceniane są bardzo dobrze. Polak prezentuje znakomitą formę strzelecką i nic nie wskazuje na to, aby miał on się zatrzymać. Możemy więc być pewni, że wraz z upływem sezonu Lewandowski będzie zdobywał kolejne bramki dla hiszpańskiego zespołu.