Reprezentacja Francji w siatkówce straciła trenera. Pracował jedynie siedem miesięcy!

Każdy, kto interesuje się siatkówką wie, kto to jest Bernado Rezende. Ten słynny brazylijski trener niespodziewanie musiał zakończyć pracę z francuską reprezentacją w siatkówce. Powodem ponoć są kłopoty osobiste.

Najbardziej tytułowany

Wyniki mówią same za siebie. Rezende z reprezentacją Brazylii zdobył m.in. dwa złote medale olimpijskie, kolejno w 2004 i 2016 roku. Ma na swoim koncie również trzy mistrzostwa świata w latach 2002, 2006 i 2016. Jako trener reprezentacji Francji zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku. Niestety, w mistrzostwach Europy reprezentacja Francji przegrała z Czechami w 1/8 finału, 0:3. Teraz do tego wszystkiego doszły jeszcze problemy osobiste.

Rodzina to priorytet

W oficjalnym oświadczeniu trener Rezende mówi wprost, że rozstanie z pracą we francuskiej reprezentacji to jedna z najtrudniejszych decyzji w jego życiu. Jednak to rodzina była zawsze dla niego najważniejsza i jeżeli ma wybierać, to ona będzie na pierwszym miejscu. Nie wspomniał, o jakie dokładnie problemy chodzi, wskazując po prostu na problemy osobiste.

Zawsze świeże wiadomości ze świata siatkówki znajdziesz również na fps-org.pl