Jak wkładki do butów piłkarskich podnoszą komfort i jakość gry?

Komfort gry w piłkę nożną zależy od wielu czynników, w tym od wyposażenia piłkarskiego. Wygodne buty, dopasowana koszulka czy getry to elementy niezbędne, by cieszyć się grą bez dyskomfortu i ryzyka kontuzji. W przypadku obuwia komfort można osiągnąć poprzez wykorzystanie wkładek do butów piłkarskich. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Najczęstsze problemy wynikające z użytkowania butów piłkarskich są związane z różnego rodzaju kontuzjami i uszczerbkami na zdrowiu. Odciski, odparzenia lub uszkodzenia ścięgien i mięśni w okolicach stopy mogą być spowodowane butem niedopasowanym do kształtu stopy. Stopa może się ślizgać w bucie, zwiększając ryzyko zwichnięcia stawu skokowego, ponadto narażając piłkarza na poparzenia skórne i bolesne odciski. W zależności od łuku stopy, niedopasowany but może powodować napięcie mięśni i ścięgien. Dopasowane wkładki do butów piłkarskich niwelują te problemy. Są one najczęściej stworzone z materiału plastycznego dopasowującego się do kształtu stopy. Co więcej, wkładki posiadają różne profile łuku, wobec tego z łatwością można dopasować je do potrzeb danej osoby. Wkładki do butów piłkarskich niwelują więc ryzyko kontuzji oraz nieco mniejszych niedogodności w postaci poparzeń czy odcisków.

Komfort gry

Lepsze dopasowanie buta do stopy przekłada się na znacząco na komfort gry. Brak poślizgu wewnątrz obuwia zwiększa stabilność, a mniejszy nacisk na ścięgna i mięśnie powoduje lekkość biegu. Nie trudno wywnioskować, że używając wkładek do butów piłkarskich, można pozytywnie wpłynąć na komfort biegu czy nawet czucia piłki. Odpowiednio dobrane wkładki sprawiają, że każdy dystans pokonany z piłką przy nodze przychodzi z przyjemną lekkością. Co więcej, wkładki wpływają też na jakość wyskoku, bowiem gwarantują większą dynamikę odbicia od ziemi. Z ich pomocą każda górna piłka będzie na wyciągnięcie ręki lub głowy. Decydując się na wkładki do butów piłkarskich, wybiera się nie tylko bezpieczeństwo, ale także większą jakość gry.

Aspekty higieniczne

Oprócz bezpieczeństwa i komfortu gry, wkładki do butów piłkarskich gwarantują niezbędną higieniczność, która jest niezwykle ważna podczas użytkowania obuwia sportowego. Wkładki są antybakteryjne i doskonale odprowadzają wilgoć, wobec tego chronią przed nieprzyjemnym zapachem i nie stanowią środowiska dla bakterii. Wkładki można też z łatwością wyprać lub wyczyścić. W przypadku prania całego obuwia powstaje ryzyko rozklejenia lub pęknięcia szewków. Korzystanie z wkładek do butów piłkarskich gwarantuje zatem wysoką higieniczność i ochronę obuwia.