To już pewne – Maciej Sulecki będzie walczył o pas mistrza świata!

18 czerwca 2022 to ważna data dla wszystkich wielbicieli boksu. Właśnie wtedy, na ringu staną Maciej Sulecki i Jermall Charlo. Jedno jest pewne – czeka nas niezwykłe bokserskie widowisko!

Sulecki w świetnej formie

Jak mówił w licznych wywiadach, nie spodziewał się, że tak szybko przyjdzie mu powalczyć o najwyższe trofea. A już z pewnością nie to, że będzie bił się o tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze średniej. A jednak, jeżeli wygą z Jermallem Charlo, zdobędzie upragniony zielony pas. Mimo że za pięściarzem sporo przerw, to jednak czuje się w doskonałej formie. Ma przed sobą jeszcze kilka miesięcy na odpowiednie przygotowania.

Podobny bilans walk

Tak samo jak Sulecki, jego przeciwnik, Charlo, stoczył jedynie dwie walki w dwa lata. Wydaje się więc, że pięściarze mają równe szanse. Jednak jak mówi polski pięściarz, Amerykanin nie jest osobą, którą można tak po prostu zlekceważyć. To doskonały bokser taktyczny, który nie zawaha się przed żadnym ciosem. Walkę Polaka będzie można oglądać już 18 czerwca. Pozostaje tylko trzymać kciuki!

Więcej informacji o boskie i nie tylko znajdziesz na portalu encyklopediasportu.pl