Od jakiego sportu zacząć codzienną aktywność fizyczną? 5 przykładów!

Gdy myśl o tym, aby codziennie uprawiać jakiś sport w końcu dojrzeje do podjęcia konkretnych decyzji, pojawia się pytanie: od czego zacząć? Idź w imię złotej zasady: małymi krokami do celu. I wybierz na początek coś łatwiejszego, później stopniowo zwiększając intensywność.

Spacery

Nie przeszkadza tu ani zła pogoda, ani też pora roku czy miejsce zamieszkania. Spacerować można właściwie wszędzie i już pół godziny dziennie, poprawia metabolizm oraz dotlenienie organizmu.

Plusy: Ten sport możesz uprawiać wszędzie, stopniowo przechodząc na nordic walking.

Minusy: Nie spalisz tu miliona kalorii, ale od czegoś trzeba zacząć.

Bieganie

Z pozoru wydaje się nudne i wycieńczające, jednak to doskonały sposób na poprawienie swojej kondycji. Wystarczą dobre buty i możesz zdobywać biegowy świat!

Plusy: Biegać możesz właściwie wszędzie, zarówno na bieżni na siłowni jak i w terenie. 

Minusy: Musisz zainwestować w dobre buty do biegania aby chronić stawy, to wydatek rzędu od 300 zł wzwyż. 

Jazda na rowerze

To prawdziwy relaks po ciężkim dniu. Nic tak nie odpręża, jak kilkukilometrowa przejażdżka na jednośladzie. Tu musisz mieć tylko kask dla bezpieczeństwa. A korzystając z rowerów miejskich, nie musisz mieć swojego.

Plusy: Raczej szybko tracimy tu zbędne kalorie. To miły sposób na odreagowanie stresu.

Minusy: Jeżeli nie masz możliwości pożyczenia roweru, musisz go kupić. To również sport sezonowy, od późnej wiosny do wczesnej jesieni. 

Pływanie

Jeżeli przez wiele godzin pracujesz przy biurku, to pływanie będzie najlepszym remedium dla twojego kręgosłupa. Doskonale rzeźbi sylwetkę i jednocześnie relaksuje całe ciało.

Plusy: Nie musisz kupować drogiego sprzętu, jedynie bilet na basen, czepek, strój i okulary.

Minusy: Nie każdy lubi wodę i umie pływać. Jeżeli jako dorosła osoba jeszcze tego nie potrafisz, poszukaj szkoły pływania dla dorosłych.

Joga

To jedno z najstarszych ćwiczeń zbawiennych dla ciała i umysłu. Połączenie oddechu z pozornie prostymi asanami sprawia, że ustępują blokady a całe ciało zwyczajnie się relaksuje. 

Plusy: Spalasz kalorie i rozciągasz swoje ciało.

Minusy: początki z jogą mogą być trochę trudne. Warto na pierwsze lekcje udać się do studia jogi, aby nauczyć się solidnych podstaw.