10 rzeczy, które zmieniają się gdy uprawiasz sport. I to na lepsze!

Nie od dzisiaj wiadomo, że regularne uprawianie sportu to najlepszy prezent jaki możesz zrobić dla swojego ciała i psyche. Po kilku pierwszych treningach ciało zaczyna się zmieniać a ty razem z nim. Co się dzieje konkretnie?

Tracisz zbędne kilogramy

To chyba jeden z największych impulsów motywujących do uprawiania sportu. Utrata kilku centymetrów w pasie marzy się każdemu z nas. I jest to jak najbardziej realne, pod warunkiem, że wpiszesz ćwiczenia przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Zmieniasz dietę na zdrowszą

Bo tylko zdrowa dieta da ci mnóstwo siły i energii do regularnego sportu. Dlatego wyrzuć śmieciowe jedzenie pełne cukru i zastąp zdrowymi przekąskami. Ciało ci za to podziękuje. 

Częściej się uśmiechasz

Endorfiny robią swoje i sprawiają, że masz w sobie więcej optymizmu. Przestajesz się zamartwiać rzeczami na które i tak nie masz wpływu. 

Zaczynasz wierzyć w siebie

Kiedy spojrzysz na początki a potem na miejsce w którym jesteś teraz, widzisz na własne oczy, jak wiele pracy nie poszło na marne. Jeżeli potrafisz to, to właściwie potrafisz wszystko!

Przestajesz się zamartwiać

Po wysiłku fizycznym, nawet krótkim, do wszystkich zmartwień masz zdrowy dystans, który zdecydowanie ułatwi ci podjęcie nawet najtrudniejszej decyzji.

Zdobywasz nowych znajomych

Każda pasja to szansa na poznanie kogoś nowego. Bieganie, rolki czy pływanie to świetna okazja na poszerzenie kręgu swoich znajomych. Będą twoimi największymi motywatorami!

Poszerzasz swoją wiedzę

Jeżeli wkręcasz się na maxa w jakąkolwiek dyscyplinę sportową, w końcu musisz poszukać wielu informacji na jej temat. Dzięki temu wiedza, nawet ta najbardziej specjalistyczna, sama wchodzi do głowy!

O wiele lepiej organizujesz czas

Traktując treningi na poważnie, wpisujesz je do kalendarza na czerwono. I robisz wszystko, aby je zrobić danego dnia, czyż nie? Zmusza to do zmiany organizacji czasu i to na lepsze!

Pijesz więcej wody

Aktywność fizyczna niejako zmusza do zwiększonej ilości przyjmowanych płynów. A wiadomo, że czasem trudno jest wypić te rekomendowane przez lekarzy 2 litry dziennie. Uważaj jednak, jeśli ćwiczysz ponad pół godziny, dodaj sobie jeszcze dodatkowe 500ml wody! 

Wyglądasz lepiej!

Skóra błyszczy a uśmiech nie schodzi z twarzy? Tak, widać, że ćwiczysz regularnie!