O piłce nożnej w Polsce

Piłka nożna w Polsce jest najbardziej popularną dyscypliną, jednak nie jest to dyscyplina, w której Polacy odnoszą sukcesy. Są sporty drużynowe, jak i indywidualne, gdzie Polacy biją się o czołowe, najwyższe miejsca i stale odnoszą sukcesy. Przykładem może być siatkówka, gdzie polscy siatkarze mieli okazję wywalczyć 3 złoto Mistrzostw Świata w Siatkówce z rzędu, w dodatku na każdej imprezie są w gronie faworytów. W sportach indywidualnych sukcesy odnoszą od lat skoczkowie, przywożąc medale ze wszystkich imprez. Żużel także stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest wiele sportów, gdzie są sukcesy, ale jednym z nich nie jest piłka nożna.

Dlaczego piłka nożna jest popularna w Polsce

Piłka nożna to ogólnie najpopularniejsza dyscyplina na świecie, więc i w Polsce jest bardzo popularna, w dodatku teraz Polska ma jednego z najlepszych piłkarzy na świecie – Roberta Lewandowskiego, co podbija jej popularność. Z tego też powodu soki narciarskie są dalej popularne w Polsce. Obecnie Kamil Stoch jest uznawany za najlepszego aktywnego skoczka, a do tego dochodzą sukcesy innych skoczków także drużynowe.

Jaki jest poziom piłki nożnej w Polsce

Trzeba rozdzielić ligę od reprezentacji. Liga jest obecnie prawie na dnie, jest bardzo daleko w klasyfikacji, chociaż są jakieś perspektywy na poprawę. Takie kluby jak Lech Poznań czy też Legia Warszawa (więcej o Legii na Legia24.pl) non stop starają się podbić Europę. Jeżeli chodzi o reprezentację, to wcale nie jest tak źle. Jest przyzwoicie. Polska Reprezentacja jeździ na najważniejsze imprezy i chociaż tam nic nie osiąga, to pozwala kibicom poczuć „smak” piłkarskich imprez. Od porażki w eliminacjach w 2014 roku Polska była na wszystkich dużych imprezach. Ta sztuka nie udała się chociażby znacznie silniejszym piłkarsko Holendrom, czy Włochom. Na samych mistrzostwach każdy, kto nie da się ponieś emocjom i patrzy na wszystko racjonalnie wie, że nie można dużo oczekiwać. Zazwyczaj celem jest wyjście z grupy, a wszystko, co dalej, to będzie niespodzianka. Jest wiele reprezentacji, które nie dają kibicom radości wielkich imprez, a więc z polską reprezentacją nie jest tak źle, ale pole do poprawy na pewno jest.

Każdy kibic marzy, aby Reprezentacja Polski w piłce nożnej była tak mocna, jak Reprezentacja Siatkarzy, gdzie wyjście z grupy to formalność, a brak medalu to niedosyt, natomiast rywale wolą unikać drabinki z polskimi siatkarzami. Na taki stan rzeczy przyjdzie jednak jeszcze poczekać, ale oby kiedyś nadszedł.