Ćwiczenia przygotowujące do jazdy na nartach

Chcesz jechać na narty? Nigdy, ale to nigdy nie działaj pochopnie. W przypadku tej intensywnej aktywności sportowej liczy się odpowiednie przygotowanie, które uchroni Cię przed bolesnymi konsekwencjami po upadku. Jakie ćwiczenia przed jazdą na nartach wziąć pod uwagę. Co na pewno się przyda i dlaczego warto ćwiczyć nawet kilka tygodni przed wyjazdem? Sprawdź koniecznie ten istotny przewodnik dla każdego, poczatkującego i tego bardziej zaawansowanego narciarza.

Jazda na nartach, a przygotowanie fizyczne – dlaczego jest tak ważne?

Każdy sport niesie za sobą zarówno te przyjemne, jak i bolesne konsekwencje w postaci najróżniejszych urazów. Szczególnie często dochodzi do nich jeśli nie mamy pewności, jak przygotować się do uprawiania konkretnej dyscypliny.

Dobre przygotowanie fizyczne jest jednak szczególnie ważne, jeśli wybierasz się na narty Włochy, a w dodatku planujesz zjazdy z dość ekstremalnych tras. To od tego przygotowania właśnie zależy, czy zaplanowany weekend lub dłuższy wyjazd okaże się przyjemnością, czy też aktywnością, która nie przyniesie upragnionego wypoczynku. Oto najważniejsza lista ćwiczeń, które należy wprowadzić w życie, gdy planujesz wyjazd na narty!

Jedź na narty z dobrym nastawieniem, ale i przygotowaniem, by ominąć kontuzje na szlaku.

Sezon narciarski w prawdziwie przyjemnej kondycji – te ćwiczenia na nogi warto znać!

Jeśli lubisz jeździć na nartach, ale zwykle narzekasz, że kolejne zjazdy są dla Ciebie wyjątkowo męczące to koniecznie zacznij trenować nogi, a już na pewno przysiad z szeroko rozstawionymi nogami. W tym przysiadzie istotne jest, by naprzemiennie przenieść cały ciężar ciała raz na jedną, raz na drugą nogę. W tym ćwiczeniu ważne jest skupienie się na precyzji, jak również koncentracji w kierunku rozluźnienia wszystkich mięśni. Gwarantujemy, że wykonywanie tego ćwiczenia systematycznie i na co najmniej tydzień przed zjazdami przyniesie konkretne rezultaty.

W swoim codziennym treningu możesz uwzględnić również wykroki z podskokami. To ćwiczenie łączy w sobie zarówno elementy cardio, jak i rozciągania, czy wzmocnienia. Świetnie pracują tutaj zarówno pośladki, uda, łydki, jak również całe nogi. Przed jazdą na nartach to ćwiczenie powinno być po prostu obowiązkowe.

Skoki na boki, czyli ćwiczenia, które potocznie nazywa się łyżwiarzem. Jedno ćwiczenie, a tak świetnie angażuje istotne partie ciała od nóg, aż po korpus. Ponadto uczy przyjmowania stabilnej pozycji, która to w przypadku nart będzie bardzo ważna.

Rzuty piłką lekarską to kolejne ćwiczenie, które rozwija siłę mięśni pośladkowych, korpusu, jak również pleców. Ćwiczenie z piłką lekarską polega na uniesieniu piłki przed klatkę piersiową na wysokość rąk. Uginając kolana wypychamy piłkę do góry i rzucamy dynamicznie. To ćwiczenie jest nie tylko świetne, ale przede wszystkim bardzo dobrze rozwija całe ciało.

Pamiętaj, że jazda na nartach 3 Zinnen może wywołać u Ciebie najróżniejsze kontuzje, do których wcale nie musi dojść podczas wypadków na szlaku. Wystarczy źle postawiona stopa lub niefortunny upadek, by naderwać więzadło lub złamać rękę. Zadbaj o swoją formę przed wyjazdem i ciesz się z wypoczynku w zimowej scenerii.