Ile zarabia Iga Świątek? Te liczby robią wrażenie!

To obecnie najlepiej zarabiająca tenisistka na świecie. Z samych tylko kontraktów reklamowych otrzymała około 3,5 miliona dolarów. Biorąc pod uwagę jej młody wiek i fantastyczną kondycję, może się spodziewać jeszcze sporo. Czy jednak zarobi tyle ile Serena Williams czy Novak Djokovic?

Pierwsza na liście

Ostatnio świat obiegła fantastyczna informacja o tym, że Iga Świątek jest pierwszą rakietą świata. W zaledwie 4 miesiące zarobiła ponad 3,5 miliona dolarów. Dla porównania, była nr 1, Australijka Ashleigh Barty, zarobiła tylko 2,2 miliona dolarów. Wśród mężczyzn, najwięcej zarobił tegoroczny triumfator Australian Open, Rafael Nadal. Na drugim i trzecim miejscu plasuje się Hiszpan Carlos Alcaraz oraz Rosjanin Daniił Miedwiediew.

Ciemna strona tenisa

Nie da się ukryć, że fantastyczna forma Igi Świątek oraz jej wyniki na korcie to tylko wierzchołek góry. Każdy, kto chociaż trochę zna się na tym sporcie, wie, jak wiele wyrzeczeń i kosztów trzeba ponieść, aby móc dojść na sam szczyt. Młodziutka Iga nie raz w wywiadach opowiadała, jak musiała szybko dorosnąć i ile ją ominęło z prawdziwego życia jej rówieśników. Stawiając tenis na pierwszym miejscu, musisz nastawić się na ciężką pracę i ogrom wyrzeczeń. Nie jest również powiedziane, czy faktycznie ta praca nie pójdzie na marne. Znikoma ilość trenujących tenisistów osiąga poziom mistrzowski.

Więcej informacji ze świata sportu znajdziesz na stronie pilka.com.pl