Co dalej z Luisem Enrique? Walczą o niego dwa kluby piłkarskie!

Kiedy Hiszpania przegrała w serii rzutów karnych i wróciła do domu nie dochodząc nawet do 1/4 finału, wiadomo było, że Luis Enrique straci posadę trenera. Jednak ten ceniony na całym świecie szkoleniowiec, na brak pracy nie może narzekać. Gdzie będzie jego kolejna drużyna?

Nie spełniał oczekiwań reprezentacji

Luis Enrique reprezentację Hiszpanii prowadzi już od dłuższego czasu, jednak hiszpańscy komentatorzy spotowi bezlitośnie punktują jego potknięcia. O jego odejściu mówiło się już od jakiegoś czasu, jednak to mecz z Maroko przesądził o wszystkim. Reprezentacja Hiszpanii zawiodła nawet najbardziej wierzących w nią kibiców. Były trener jednak już otrzymuje zapytania ofertowe o pracę. Gdzie konkretnie?

Anglia czy Hiszpania?

Iberyjski dziennik „AS” informuje, że chętnie w roli nowego trenera byłby widziany w Atletico Madryt albo Manchester United. Oba zespoły mają obecnie trenerów, którzy nie radzą sobie zbyt dobrze z prowadzeniem swoich drużyn. O ich odejściu mówi się już całkiem otwarcie.

Wydaje się, że o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że Luis Enrique wybierze hiszpański zespół. Diego Simeone, który konsekwentnie trzyma się swojego planu na Atletico Madryt, coraz częściej zawodzi. Jego taktyka i rozwiązania które być może działały kilka miesięcy wcześniej, już nie robią takiego wrażenia. Jednak kontakt Simeone kończy się w czerwcu 2023 roku, więc Luis Enrique miałby półroczną przerwę w pracy trenerskiej. Zyskałby również dodatkowy czas aby odpowiednio przygotować się do swojej nowej roli.