Ubezpiecznie narciarskie – dlaczego warto je mieć?

Narciarstwo oraz snowboard to świetne dyscypliny sportowe, które są niesamowitą atrakcją oraz sposobem na dobrą kondycję. Jednak nie można zapomnieć, że uprawianie sportów wiąże się z kontuzjami. Ubezpieczenie narciarskie to dobry sposób, by zabezpieczyć się przed wszelkimi możliwymi sytuacjami. Z artykułu dowiesz się więcej.

Ubezpieczanie na narty to pewien sposób ochrony dla narciarzy, który daje ochronę finansową w razie nieszczęśliwych wypadków, które mogą popsuć wyjazd. Takie zdarzenie może spowodować, że zamiast szusować po stokach będziemy spędzać czas w szpitalnym łóżku. Wybierając się za granicę, takie ubezpieczenie może uratować nasz portfel, ponieważ tam koszty leczenia są wyjątkowo wysokie.

Ubezpieczenie na narty – czym właściwie jest?

Ubezpieczenie narciarskie  to rozbudowane ubezpieczenie turystyczne, które daje nam ochronę podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Snowboard oraz narty wliczają się do takiego rodzaju dyscyplin sportowych. Podczas dokonywania zakupu tego typu ubezpieczenia należy zwrócić uwagę na jego zawartość. Zakres ubezpieczenia może być szeroki i obejmować ochronę przed zdarzeniami, jakie mogą zdarzyć się na stoku narciarskim. Ubezpieczenia narciarskie to dobry sposób na uniknięcie dużych wydatków i problemów finansowych, gdy dojdzie do wypadku. 

Co wchodzi w skład ubezpieczenia? Przede wszystkim w skład wchodzą koszty leczenia, dostęp do placówki medycznej, pokrycie kosztów transportu medycznego do szpitala oraz pokrycie kosztów akcji ratowniczej. Niektóre oferty są tak rozszerzone i możliwe jest dobranie dodatków, takich jak ubezpieczenie bagażu, w tym ubezpieczenie sprzętu sportowego. Wiele osób posiada sprzęt sportowy, który nie był najtańszy, więc taka opcja może być dla nich bardzo korzystna.

Ubezpieczenia turystyczne w Polsce       

Osoby ubezpieczone na NFZ otrzymają pomoc w razie nagłych wypadków, a takim też jest upadek czy zderzenie na stoku. Jednak warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Ubezpieczenie na sporty ekstremalne może nam zapewnić ochronę OC, NNW lub assisatnce. W ramach takiego ubezpieczenia turystycznego można liczyć na specjalistyczną pomoc medyczną, szybkie dotarcie do najbliższej placówki oraz pokrycie kosztów leczenia. Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków może działać nie tylko w trakcie urlopu, lecz przez cały rok.    

Ubezpieczenie na sporty wysokiego ryzyka za granicą

Polisy ubezpieczeniowe powinny być dobrane pod kraj, do którego się wybieramy. Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego uprawnia do podstawowej pomocy w krajach Unii Europejskiej oraz EFTA. Jednakże często zdarza się, że jest ona niewystarczająca, jeśli chodzi o pokrycie wszystkich kosztów związanych z wypadkiem, jaki może zdarzyć się na stoku. Dodatkowe ubezpieczenie pozwala się zabezpieczyć przed nieszczęśliwymi sytuacjami. Ubezpieczenie podróżne na narty i snowboard pokryje koszty związane z akcją ratowniczą, działaniami pogotowia górskiego, a w niektórych krajach kosztów związanych z transportem.     

Polisa na narty i snowboard – czy warto?

Wypłata odszkodowania, jakie będzie wypłacone w ramach ubezpieczenia na narty oraz snowboard pokryje koszty leczenia, gdy ulegnie się nieprzyjemnemu wypadkowi na stoku. W jego wyniku możliwe jest skręcenie kostki bądź uraz kolana. Ubezpieczenie OC to dobry dodatek, o którym warto pomyśleć, wykupując ubezpieczenie. W takim wypadku dodatkowo ubezpieczyciel wypłaci pieniądze osobie, która również uległa urazowi z naszej winy. Czasem do takiej sytuacji może dojść w wyniku nieuwagi. 

Rozszerzone ubezpieczenia zawierają również pomoc przy rezerwacji kolejnej doby w hotelu, zorganizowanie prawnika czy tłumacza. Może się wydawać, że nie są to potrzebne dodatki. Jednak trudno przewidzieć, co wydarzy się w przyszłości, a sytuacje potrafią być różne. 

Warto wybrać ubezpieczenie narciarskie, które da nam spokój podczas uprawiania tych sportów zimowych. Polisa narciarska to sposób na spokojne i szczęśliwe spędzenie urlopu, bez żadnego stresu. Te wszystkie plusy powinny nam pomóc w zakupie ubezpieczenia. Wyjazd za granicę to wspaniałe wydarzenie, więc warto zrobić wszystko, by minął nam bezpiecznie. Najtańsze ubezpieczenie to często nie najlepsza decyzja, której możemy żałować. Warto zabezpieczyć się w razie nieszczęśliwego wypadku.         

Kiedy rozszerzyć polisę narciarską?

Uprawianie sportów zimowych od zawsze było uważane za obarczone ryzykiem. Amatorskie uprawianie sportu z reguły nie jest takie niebezpieczne, ale niektórzy lubią jazdę poza wytyczonym szlakami. Taka jazda wiąże się z ryzykiem urazu i warto wtedy zadbać o ubezpieczenie kosztów leczenia. Warto również rozszerzyć je o choroby przewlekłe, gdy na takie chorujemy. Nagłe jej zaostrzenie może nas wykluczyć ze sportów na kilka dni. Do tego narazić na kolejne koszty leczenia. Warto ubezpieczyć też sprzęt sportowy, jeśli jego cena była wysoka.

Dobrze jest przejrzeć oferty ubezpieczeń i wybrać takie, które spełniają nasze oczekiwania. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się uprawianiem sportów zimowych, a w razie czego skorzystać z zakresu ochrony.  Warto kupić ubezpieczenie narciarskie i miło spędzić wyjazd, nie przejmując się kosztami leczenia. Suma ubezpieczenia w takim wypadku nie będzie wyższa niż koszty, jakie trzeba ponieść bez niego.