Chcesz uprawiać sport aby schudnąć? Pamiętaj o tych ważnych rzeczach!

Moda na smukłe i pozbawione tłuszczyku ciało trwa w najlepsze. W sumie dobrze, bo w zdrowym ciele zdrowy duch. Jeżeli jesteś jednak na początku drogi do pięknej sylwetki, musisz wiedzieć o kilku sprawach, których zbagatelizowanie może się źle skończyć!

Zrób badania

Przed podjęciem treningów, czy to w domowym zaciszu, czy też na siłowni, warto przebadać swój organizm. Już proste badanie krwi może sporo powiedzieć o stanie organizmu i tym samym pomóc w wyborze najlepszej aktywności. Jeżeli bolą cię stawy albo kręgosłup, wybierz się również do osteopaty lub fizjoterapeuty, który oceni w jakim stanie jest twoje ciało i przy okazji dobierze odpowiednie ćwiczenia.

Wybierz najłatwiejszą aktywność

Wyobraź sobie, że chcesz zacząć chodzić po górach. Czy wybierzesz się od razu na tatrzańskie Rysy? Oczywiście, że nie. Zaczniesz od czegoś o wiele prostrzego. I tak będzie z każdą aktywnością. Jeżeli z ćwiczeniami zupełnie na bakier, zacznij od regularnych półgodzinnych spacerów. Po czasie dopiero dokładaj sobie trochę więcej. Z czasem twoje ciało samo podpowie ci, na co ma ochotę.

Zadbaj o wygodne buty

I inne akcesoria. Przy większości najpopularniejszych sportów będą potrzebne ci wygodne, dobrze dopasowane do aktywności buty. Zatem na tym nie oszczędzaj. Jeżeli biegasz, przydadzą się słuchawki, gdy jeździsz na rowerze, licznik aby można było kontrolować ilość przejechanych kilometrów. Nic też nie poprawia humoru tak bardzo, jak fajny strój, czyż nie?

Pełnowartościowa dieta 

Jeżeli chcesz schudnąć, bez odpowiedniej diety się nie obejdzie. Chociaż słowo dieta jest tu zbędne – to zamiana wysoko przetworzonych produktów na te zdrowsze. Wyeliminuj z diety cukier oraz sól. Te w nadmiarze szkodzą i przyczyniają się do zatrzymywania wody w organizmie. 

Pij dużo wody 

To podstawa podstaw nie tylko u osób aktywnych fizycznie. Jednak rekomendowane 2 litry wody dziennie to najlepszy wybór. Najlepsza będzie mineralizowana, ale bez bąbelków. Dzięki temu zapewnisz sobie prawidłowe działanie swojego organizmu każdego dnia.