5 największych przeszkód na drodze do udanych treningów

Czasem decyzja wychodzi spontaniczne, częściej jednak jest przemyślanym planem działania. Regularne treningi na początku sprawiają ogromnie dużo frajdy, lecz po pewnym czasie coś się psuje. Co za to odpowiada? 

Słomiany zapał

Na początku każdy z nas aż się pali do działania i nie może doczekać się kolejnego treningu. Bez względu na to czy biegasz, ćwiczysz a może chodzisz na basen, na początku lecisz jak na skrzydłach nie widząc przeszkód. W miarę upływu czasu i pojawienia się pierwszych zakwasów, nastawienie się zmienia. I wiesz, wtedy dopiero pojawia się miejsce na prawdziwy trening. Nie odpuszczaj!

Kontuzje

Pojawiają się najczęściej w dwóch sytuacjach. Pierwsza, to brak dobrej rozgrzewki albo zbyt intensywne ćwiczenia. Wtedy organizm po prostu się buntuje. Druga, to kompletne niesłuchanie potrzeb organizmu. Jak bolą stawy lub kości, to odpuść i sprawdź dlaczego tak się dzieje! 

Opinia innych

Być może z zazdrości, a może ze zwykłej złośliwości, nawet najbliższe ci osoby mogą skutecznie zniechęcać do treningów. Nie pozwól im jednak na to i trzymaj się swoich postanowień. To twoje życie, więc patrz na siebie, a nie na innych. I najważniejsze, nie porównuj się z innymi, bo to najprostsza droga do rzucenia ćwiczeń.

Wymówki 

To bardzo pojemna kwestia. Może być zła pogoda, albo też kiepski humor. Nagle nie masz czasu na sport, ale już na przeglądanie social media jak najbardziej. I dlatego wszystkie wymówki włóż między bajki. Jeżeli źle się czujesz jednego dnia, spróbuj drugiego, ale nie odpuszczaj. Wyjątek stanowi oczywiście infekcja albo poważniejsza choroba. O swój organizm musisz odpowiednio dbać.

Nieregularny tryb życia 

Pracując na zmiany, albo też często zmieniając miejsce zamieszkania, możesz mieć problem z regularnymi treningami. Nie namawiam cię do ćwiczeń o 5:00 rano, ani też do joggingu o 23:00 w nocy. Jeżeli prowadzisz nieregularny tryb życia, wybierz taką aktywność, która będzie dla ciebie komfortowa bez względu na wszystko. Czasem są to ćwiczenia na macie, a czasem joga.