Jak ubrać się na trening jesienią? 4 ważne zasady!

Podjęto już decyzję – nawet jesienią nie rezygnujesz z regularnych treningów na świeżym powietrzu. Jednak szykując się na kolejny trening i patrząc na pogodę za oknem, możesz mieć nie lada zagwozdkę. W co się ubrać na jesienny trening? Oto kilka sprawdzonych patentów!

Przy ciele

Odzież do ćwiczeń jest tak skonstruowana, aby jak najbardziej przylegać do skóry. O ile latem może to być odrobinę męczące, o tyle gdy przychodzą pierwsze chłody, to zbawienie. Przylegające warstwy ubrań zabezpieczą Cię przed nadmiernym wychłodzeniem. Dlatego też przede wszystkim postaw na dobrze dopasowane ubrania treningowe. One nie mają tuszować Twoich niedoskonałości, ale wspierać przy aktywności fizycznej. Kiedy więc ją przymierzasz, nie stój na baczność, tylko zrób kilka skłonów i podskoków. 

Dobrze dobrane warstwy

Podczas jesiennego treningu biegowego jedna koszulka już nie wystarczy. W najlepszym wypadku będzie Ci zimno, w najgorszym, obwieje i przeziębienie gotowe, Dlatego też postaw na warstwy, ale odpowiednio przemyślane. Warstwa najbliżej ciała, np koszulka, ma za zadanie odprowadzać wilgoć. To ona musi być najlepiej dopasowana. Warstwa zewnętrzna musi chronić przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz lub zimny wiatr. Gdy temperatura za oknem jest niska, warto dołożyć również warstwę środkową, która dodatkowo ociepli organizm. 

Ważne dodatki

Uprawiający sport na dworze dzielą się na dwa obozy: pierwszy z nich ćwiczy bez względu na pogodę, drugi w sezonie jesienno – zimowym odpuszcza. Jeżeli mimo chłodów decydujesz się na treningi, nie możesz zapomnieć o istotnych dodatkach. Pierwszy z nich, to rękawiczki – możesz się zdziwić, jak podczas ruchu marzną dłonie! Druga, to wielofunkcyjny komin. On z kolei świetnie spełni się zarówno w roli szalika jak i opaski lub czapki. Nie zapominaj również o opasce na głowę. W wietrzne dni to właśnie dzięki niej unikniesz bolesnego bólu zatok i kataru. 

Postaw na dobrą jakość

Kompletując swoją treningową garderobę postaw na najlepszą jakość. Zdecydowanie lepiej kupić dwa zestawy dobrej jakości niż kilkanaście wykonanych z byle jakiego materiału. Nie bez znaczenia jest tu również sposób prania oraz suszenia. Zawsze czytaj metki oraz używaj detergentów dedykowanych odzieży sportowej.