Turniej Czterech Skoczni ze zmianami. Pierwszy konkurs już 29 grudnia!

Skoro Święta Bożego Narodzenia już prawie za nami, to możemy czekać już na konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Reprezentacja Niemiec podała już swoje składy i jedno jest pewne – łatwo przeskoczyć gospodarzy turnieju nie będzie!

Grupa krajowa

Zgodnie z ogólnymi zasadami, organizatorzy konkursów Pucharu Świata mogą wystawić dodatkową pulę zawodników. To tak zwana grupa krajowa, która liczy maksymalnie sześć nazwisk. Dodatkowo, taka sytuacja może powtórzyć się jedynie dwukrotnie w jednym sezonie. Kraje takie jak Niemcy, gdzie jest organizowanych więcej niż 1 konkurs, stoją więc przed dylematem, kiedy dać szansę dodatkowej grupie.

Pierwszy konkurs skoków narciarskich w Turnieju Czterech Skoczni rozpoczyna się w Oberstdorfie. Jednak organizatorzy zdecydowali, że na początek imprezy nie skorzystają z możliwości jakie daje grupa krajowa. Pozostawiają ją sobie więc na noworoczne skoki w Garmisch- Partenkirchen.

Szczęśliwa siódemka

Na skoczni w Obersdorfie, Schattenbergschanze wystąpi siedmioro Niemców. Będzie to Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Constantin Schmida, Stephan Leyhe i Andreas Wellinger oraz Severin Freund. Ten ostatni otrzymał dodatkowe miejsce dla swojego kraju dobrym startem w Pucharze Kontynentalnym.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w GaPa będzie można zobaczyć również Richarda Freitaga. Od kilku konkursów nie może się on przebić do kadry wyjściowej, ale może się to wkrótce zmienić. Z pewnością będzie miał szansę zaprezentowania się na Turnieju Czterech Skoczni.