To już pewne – Joshua Tuaniga zmieni klub. Gdzie będziemy oglądać jego grę?

Jednym z największych transferów w siatkarskiej PlusLidze będzie zmiana barw klubowych Joshuy Tuaniga. Ze Ślepska Malow Suwałki przejdzie do Indykpolu AZS Olsztyn. Do zmiany namawiał go jeden z siatkarskich kolegów z drużyny!

Kim jest Joshua Tuaniga?

Do Suwałk trafił wprost ze słonecznej Kalifornii. Przyjechał tu grać, zaraz po ukończeniu Long Beach State University. Amerykanin od razu porwał polskich kibiców nie tylko świetną grą ale i przebojowością oraz nadzwyczajnym przeglądem pola. W lidze uniwersyteckiej zdobył nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Trenerów Siatkówki. Pierwszy sezon w Ślepska Malow Suwałki był potwierdzeniem, że zakup tego zawodnika to był strzał w dziesiątkę.

Kolejny sezon, 2020/2021, tylko ugruntował świetną pozycję siatkarza. Trwające rozgrywki również zdają się to potwierdzać. I dlatego właśnie, Joshua Tuaniga stał się bardzo pożądanym siatkarzem w każdym polskim klubie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi tu o Indykpol AZS Olsztyn. Do zmiany barw klubowych namawiał Tuaniga kolega z drużyny.

Kolejny siatkarz z USA

Był nim TJ Defalco, który sezon 2021/2022 może nazwać bardzo udanym. Jest trzecim najlepiej punktującym siatkarzem PlusLigi, zaraz po Wassim Ben Tara i Bartłomieju Bołądź. Ten pochodzący z Missouri sportowiec, mocno dopinguje Tuaniga i to on właśnie namawiał go do zmiany zespołu. Jak się jednak okazuje, kiedy Joshua przyjdzie już grać w Indykpolu AZS Olsztyn, Defalco będzie już działał w zupełnie innym klubie. Otrzymał rewelacyjną ofertę z Asseco Resovii Rzeszów, która była z katalogu tych nie do odrzucenia.