Takiego finału rozgrywek żużla nikt się nie spodziewał! Kto został indywidualnym mistrzem eWinner 1 ligi?

W niedzielę, 19 września 2021 roku to Oskar Fajfer stanął na najwyższym podium rozgrywek w Gdańsku i wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza eWinner 1 Ligi. W tyle zostawił zarówno faworyta, Patricka Hansena jak i Michaela Jepsena Jensena. 

Prestiżowy turniej w Gdańsku

Żużlowe gwiazdy z całego świata zjechały do tego miasta, aby w niedzielę, 19 września wyłonić najlepszego żużlowca z eWinner 1. Ligi. Kibice mieli nie lada gratkę – w zawodach stanęła sama śmietanka najlepszych sportowców żużlowych. Był więc Wadim Tarasienki, David Belli czy Patrick Hansen, a to sami zawodnicy łączeni z klubami PGE Ekstraligi. 

Pojawili się również reprezentanci Arged Malesy Ostrów a także Cellfast Wilków Krosno. Jednym słowem – sama elita. Organizatorzy wydarzenia stanęli na wysokości zadania, dbając o każdy najmniejszy szczegół. Dobrze dopracowane zaplecze daje przestrzeń do skupienia się na rzeczach najważniejszych – na samym turnieju i wygranej. 

Kiepskie początki

Niestety, sami żużlowcy nie mogli się poszczycić doskonałym startem. Pierwsze minuty zamiast świetnego, żużlowego spektaklu dostarczyły festiwal żenady. Co chwilę ekipa techniczna musiała rozwijać taśmy. Nie brakowało również wykluczeń za dwa ostrzeżenia. Podczas ósmego wyścigu doszło do groźnego wypadku, kiedy to Krystian Pieszczka uderzył w bandę. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało i po chwili ponownie kontynuował udział w zawodach. 

Ciekawe podejście

Kolejnym kuriozum był fakt, że po dwóch seriach zawodnicy rezerwowi odjechali już cztery i trzy bieda., Młodzieżowcy mieli zatem całą masę czasu, aby w pełni pokazać swoje możliwości. Po trzeciej serii pierwszą lokatę zdobył Oskar Fajfer. 

Podsumowując rozgrywki, najwięcej punktów po rundzie zasadniczej otrzymał Michael Jepsen Jensen. W tych rundach również świetnie pokazał się Fajfer. Kolejni zawodnicy to Patrick Hansen i Jakub Jamróz. W barażach wyścig zakończyli Andrzej Lebiediew oraz Siergiej Łogaczew. Kiedy jednak przyszło do decydującego wyścigu, zwyciężył tam Oskar Fajfer, który jednocześnie zgarnął tytuł Indywidualnego Mistrza eWinner 1. Ligi. Oto, jak przedstawiały się wyniki pierwszej dziesiątki:

1. Oskar Fajfer – 11 (2,3,3,1,2) – 1. miejsce w finale

2. Patrick Hansen – 10 (1,3,1,3,2) +3 w barażu – 2. miejsce w finale

3. Jakub Jamróg – 11 (2,2,2,2,3) +2 w barażu  – 3. miejsce w finale

4. Michael Jepsen Jensen – 13 (3,2,2,3,3) – defekt miejsce w finale

5. Andrzej Lebiediew (Cellfast Wilki Krosno) – 9 (0,1,3,2,3)

6. Siergiej Łogaczow (ROW Rybnik- 9 (3,0,3,2,1)

7. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 9 (t,2,2,3,2)

8. Wiktor Kułakow (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 8 (1,3,1,2,1)

9. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów) – 7 (3,d,0,3,1)

10. Kacper Gomólski (ROW Rybnik) – 7 (0,2,3,0,2)