Nowy trener Arged Malesa Ostrów. Decyzja zaskakuje!

Kiedy pojawiły się pierwsze plotki o nowym trenerze Arged Malesa Ostrów, niewielu brało je na poważnie. Czy zawodnik, który kilka miesięcy temu skończył karierę, może od razu sprawdzić się w roli trenera? Wydawać by się mogło, że niekoniecznie. A jednak!

Debiutujący Brzozowski

Władze klubu potwierdzają to już oficjalnie. Nowym trenerem Arged Malesa Ostrów Wielkopolski jest Kamil Brzozowski. To, co dziwi laików, nie jest zaskoczeniem dla znających się na tym sporcie. Brzozowski jeszcze jako zawodnik, wyróżniał się niezwykłym podejściem do rozgrywek. Myślał strategicznie, widział więcej i doskonale radził sobie z wywalczaniem awansów ze swoimi drużynami.

Nie dziwi więc, że tuż po zakończeniu kariery zaczęły spływać do niego propozycje ofert z różnych klubów. Dobry trener jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Brzozowski jednak wybrał Ostrów Wielkopolski. Na decyzję wpłynęła możliwość współpracy z Mariuszem Staszewskim, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy o technice i praktycznej stronie żużla. Jak mówi sam nowy trener, to właśnie od niego chciałby się uczyć i czerpać z jego doświadczenia.

Trener U24

Warto doprecyzować, że Rafał Brzozowski będzie trenerem młodzieżowej drużyny U24. Kiedy on jako zawodnik jeździł w Ostrowie, dzisiejsi młodzi żużlowcy dopiero zaczynali. Jednak ze względu na małe środowisko, wszyscy tam raczej się znają i to już od najmłodszych lat. W planach więc na najbliższy rok szykują się wyjazdy na zawody młodzieżowe oraz sporo treningów.

Kadra Arged Malesa Ostrów

Okazuje się więc, że zespół ma już kompletny sztab szkoleniowy i na spokojnie może planować przyszłe rozgrywki i wyjazdy. Nie odszedł prezes, Waldemar Górski, nie skusił się również na ofertę Betard Sparty Wrocław Mariusz Staszewski. Gdy do kadry dołączył Kamil Brzozowski, lista została zamknięta. Pora na dobry plan na przyszły sezon!