Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim już za nami. Oto wygrani!

Nie było dla nikogo zaskoczeniem, że po najwyższe trofea sięgnęli Zbigniew Bródka i Natalia Czerwonka. W sprincie pojawiły się nowe nazwiska, takie jak Martyną Baran i Artur Nogal. Wszystko to daje nadzieję na medale w zbliżających się wielkimi krokami Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Sprawdzian na Arenie Lodowej

Jak to ze szczegółami opisuje portal e-tomaszow.pl miejsce to mieści się blisko rezerwatu „Niebieskie Źródła”. Blisko jest również do urokliwego Skansenu Rzeki Pilicy. Jednak sportowcom startującym tam w zawodach pod koniec stycznia, daleko było do turystycznych atrakcji. Z pewnością całym sobą byli skupieni na starcie w zawodach, które miały być ostatnim większym sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie.

I chociaż w normalnych warunkach na lodowej tafli mogą pojeździć wszyscy, to na czas zawodów, przestrzeń ta była wyłączona zarówno dla lubiących łyżwy jak i rolki. Wejście na arenę w charakterze kibica było możliwe tylko w maseczkach i z zachowaniem odpowiedniego dla takich imprez reżimu sanitarnego.

Sprinterzy w formie

Po najwyższy tytuł sięgnął Artur Nogal ze Stoczniowiec Gdańsk. W zawodach był najlepszy w najkrótszym dystansie. Świetnie spisywał się również na 1000m, gdzie zdobył drugie miejsce. Wielobój był z kolei miejscem do popisu dla doświadczonych reprezentantów kraju. I tak, Natalia Czerwonka była najlepsza w trzech z czterech konkurencji, na 500, 1500 i 3000 metrów. W ostatniej, na 5000 metrów, zwyciężyła Magdalena Czyszczoń z AZS AWF Katowice.

Dodaj komentarz