Jakie sporty uprawiać jesienią? Na to postaw przede wszystkim!

Jeszcze chwila i lato niepostrzeżenie przemieni się w kapryśną jesień. Bez względu na to, czy będziemy ją mieli w słonecznym czy też deszczowym wydaniu, postaw na aktywność. Twoje ciało Ci za to podziękuje!

Nordic Walking

Kiedy ta dyscyplina pojawiła się Polsce, na początku wszyscy trochę się z niej śmiali. Nie cichły głosy, że co to za chodzenie z kijkami, a także, że to niepotrzebny wydatek i właściwie żaden wysiłek. Zdanie momentalnie zmieniał każdy, kto choć raz spróbował treningu na poważnie. Chodzenie z kijkami może zmęczyć nawet najlepszego sportowca. 

Nie oznacza to oczywiście, że to nie jest sport dla każdego. Nordic Walking to jeden z niewielu sportów, który możesz uprawiać właściwie od samego początku.  Wystarczą jedynie dobre, sportowe buty oraz para solidnych kijków. Z pewnością w Twojej miejscowości są grupy Nordic Walking. Jeżeli więc szukasz drużyny, z pewnością ją znajdziesz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby chodzić również samemu. To dobry czas do rozmyślań.

Bieganie

Ten rodzaj sportu nie jest dla każdego i to jest naukowo udowodniony fakt. Jednak zawsze warto spróbować. Jak najprościej zacząć biegać? Ubierz dobre, sportowe buty, do tego przewiewną odzież i spróbuj. Początkowy marszobieg zastąp biegiem dopiero wtedy, gdy poczujesz się komfortowo. Nie musisz od razu przebiegać maratonu. Skup się mniejszych odległościach i ciesz się z każdego, nawet najmniejszego sukcesu.

Biegając jesienią, nie zrażaj się lekkim deszczem czy mglistą pogodą. Zadbaj jednak o to, aby podczas treningu być widocznym. Biegając wieczorami, załóż czołówkę albo specjalną świetlną opaskę na ręce. Nie zapominaj również o odblaskach. Mogą to być elementy Twojej garderoby albo też wszelkiego rodzaju opaski, breloczki czy naklejki. Postaw na to, aby być widocznym. 

Joga

Jeżeli za oknem jest szaro – bura jesień z deszczem i zimnym wiatrem w pakiecie, nie zawsze ma się ochotę wychodzić z domu. Wtedy postaw na jogę, jako cudowną alternatywę dla codziennej dawki ruchu. O dobroczynnych właściwościach tych ćwiczeń wiadomo już od stuleci. Nawet podstawowe asany, uprawiane regularnie, rewelacyjnie wpływają na ciało i niwelują bóle spowodowane ciągłym siedzeniem przy biurku.