Jakie pole golfowe w Warszawie wybrać?

Golf staje się coraz bardziej popularną dyscypliną w Polsce, która staje się powszechna, Polacy uświadomili sobie, że nie jest to tylko kaprys dla wybranych lecz rozrywka dla wszystkich. Najwięcej pól golfowych jest w Warszawie oraz w okolicach stolicy, choć również w innych częściach kraju można znaleźć liczne pola golfowe a najlepszy krajowy zawodnik Adrian Meronk pochodzi z Wrocławia.

Gdzie mieszczą się najlepsze pola golfowe w Warszawie?

W poszukiwaniu miejsca gdzie można pograć w golfa, należy udać się do Golfs Park Poland przy ul. Zygmunta Vogla, które uważane jest za czołowe pole golfowe w Warszawie. Odnajdą się tutaj zawodnicy początkujący jak też średnio zaawansowani przygotowujący się do zawodów. Innym miejscem które warto odwiedzić w Warszawie jest WaWa Golf Club, które jest największym polem golfowym w stolicy. Gracze którzy chcą pograć w golfa w miejscu które jest doskonale zlokalizowane oraz w doskonałej jakości powinien udać się też na ul. Rokitnicką 14, gdzie mieści się Kuźnia Golfa, gdzie wykuwają się przyszłe młode talenty a zawodnicy bardziej zaawansowani szlifują swoją technikę. Lokalizacja jest świetna, gdyż w pobliżu Pól Mokotowskich z bardzo dobrym dojazdem od strony centrum. Gracze którzy szukają bardzo dobrego miejsca by zagrać w golfa pod Warszawą, powinni udać się do Rajszewa, gdzie mieści się First Warsaw Golf & Country, gdzie udają się gracze reprezentujący różny poziom z całego kraju. Zjeżdżają się tutaj celebryci z czołowych stron gazet, gdyż pole to ma wszystko czego posiada takie miejsce, dodatkowo jest w pobliżu stolicy, więc w ramach odpoczynku po pracy, nie trzeba pokonywać dużych dystansów by właśnie tutaj się znaleźć.

Jakie cechy powinno mieć dobre pole golfowe?

Dobre pole golfowe powinno charakteryzować się bardzo dobrą lokalizacją. Ważne jest by zawodnicy mieli dostęp do 18- dołowych dołków klasy mistrzowskiej oraz dodatkowo do dołków gdzie toczyła się będzie rozgrywka dziewięciodołkowa. Gracze chwalą sobie kiedy w pobliżu mieszczą się jeziora oraz stawy. W przypadku First Warsaw Golf & Country atutem jest fakt, że tereny zielone obejmują obszar aż 20 tysięcy metr. kwadrat. Gracze golfa coraz częściej oczekują też by oprócz pola golfowego w pobliżu znajdowały się inne atrakcje, gdyż często gracze przybywają w takie miejsce wraz z rodzinami. Coraz częściej pola golfowe mają różne typy nawierzchni, tj. driving range, putting, pitching, chipping green, co sprawia, że zawodnicy mogą jeszcze lepiej udoskonalić swoją technikę.