Jak trenują Juniorzy z Arged Malesy Ostrów? Nie tylko zajęcia na siłowni!

Żużlowcy czas zimowy najczęściej przeznaczają na regenerację sił oraz treningi mające przygotować ich do trudów nadchodzącego sezonu. Jakie zajęcia mają Juniorzy z Arged Malesy Ostrów?

Zajęcia siłowe to nie wszystko

Żużlowcy rzadko ograniczają się do ćwiczeń typowo gimnastycznych. Są one nie tylko żmudne i generalnie szybko się nudzą, ale i nie poprawiają motoryki. Za to w dużej mierze odpowiadają spoty walki takie jak boks czy MMA. Co ciekawe, żużlowcy z Malesy Ostrów mają w tym sezonie przygotowującym zajęcia ze znanym bokserem, Szymonem Gajewskim.

Dla wielu z nich boks to podstawowa część treningu przygotowującego do nowego sezonu żużlowego. W jego skład wchodzą różne techniki i uderzenia. Nierzadko również dochodzi do walk sparingowych, rzecz jasna w koleżeńskim tonie. Tego typu aktywność jest miłą odmianą po konieczności spędzania wielu godzin na siłowni. A efekt jest porównywalny, a nawet lepszy.

Co ma boks do żużla?

Dzięki regularnym treningom bokserskim, żużlowcy pracują nad swoimi największymi atutami. Będzie to więc refleks, odpowiednia szybkość, koordynacja i niezawodna motoryka. Ma to jasne przełożenie na torze, kiedy to trzeba również pracować np nad balastem. Boks pomaga również przyzwyczaić się do niekomfortowych warunków atmosferycznych, z jakimi zmagają się żużlowcy w lecie. Uczy ponadto pokory i chłodnej oceny sytuacji. Po takim przygotowaniu sportowcy mogą czuć się doskonale przygotowani na nadchodzący sezon. A ten rozpoczyna się niebawem!