Zimowe szaleństwo narciarskie, czyli co zabrać ze sobą na stok

Zima w pełni a to znak, że najwyższy czas wyruszyć w góry i cieszyć się szaleństwem zimowych zabaw na stoku. Każdy zapalony narciarz wie najlepiej, co zabrać ze sobą na stok. Jednak tym mniej zaprawionym podpowiadamy, w co warto się zaopatrzyć, nim w pełni oddamy się przyjemności jazdy na nartach.
Sam sprzęt narciarski, czyli narty i kije możemy wypożyczyć.

Narty i snowboard

Właściciele wypożyczalni znajdujących się na stokach z pewnością chętnie pomogą nam dopasować odpowiednie do naszego wzrostu narty i kije. Pamiętajmy, aby przy tym posłużyć się fachową pomocą w regulacji zapięć.
W kwestii osobistych zakupów warto postawić na dobrej jakości buty narciarskie, odpowiednią odzież oraz pozostały osprzęt tj. kask i gogle. Narciarska kurtka z dużą ilością kieszonek oraz spodnie na szelkach to prawdziwy must have na stoku. Do tego termoaktywna, oddychająca bielizna, pięciopalczaste rękawice i narciarskie skarpety.
Dodatkowo warto zaopatrzyć się w tłuste kremy filtrem chroniące od mrozu i wiatru oraz żele lub maści na obolałe stawy. Uczniom i studentom przyda się legitymacja szkolna lub studencka, dzięki czemu będą uprawnieni do kupienia zniżkowych karnetów.
Miłego szusowania!