Zimowe szaleństwo! Na sanki i narty!

Sezon zimowy rozpoczął się na dobre. Pierwszy śnieg już spadł, a temperatura spada poniżej zera. Rozpoczyna sie zimowe szaleństwo. Bez wątpienia nieodłącznym elementem każdej zimy są narty i sanki. Te pierwsze zazwyczaj przeznaczone dla starszych dzieci i młodzieży, ale te drugie oczywiście nawet dla najmłodszych. Chociaż jak widać to na małych i większych górkach dorośli także lubią tę zabawę.

Jak wybrać odzież narciarską?
Zjazdy jakie tworzą przeróżne ośrodki mają zazwyczaj połączone stoki, zarówno na narty jak i specjalne zjazdy na sanki. Dzięki temu i jedni i drudzy mogą dobrze się bawić blisko siebie.

Należy jednak pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Zabawa może być udana tylko wtedy, gdy na końcu nikt nie jest poszkodowany. Warto zatem pamiętać czy to kolejności zjazdów, czy o właściwych odstępach od zjeżdżających sąsiadów.

Bywa jednak, że i te wydawałoby się oczywiste zasady są często łamane, co nieraz skutkuje poważnymi kontuzjami.

W związku z tym rozpoczynającym się pięknym zimowym czasem, apel do wszystkich bawiących się na stokach, czy tych używających narty, czy sanki, aby podczas zabawy przede wszystkim pamiętali o bezpieczeństwie swoim i innych.